Officers

President
Mr. Dean Levitt ’76

Vice President
Ms. Erin O'Brien '01

Vice President
Mr. Tom Hsieh '83

Secretary
Mr. Anthony Cuadro '02

Alumni Relations Director
Ms. Alexa Contreras '05

Moderator
Edward A. Reese, S.J.

Chaplain
Brother Douglas Draper, S.J.

Class Representative

2014 Nassar Al-Reyes
2014 Kate Reardon
2014 Molly McFadden
2014 Jacqueline Boland
2013 Maya Sommer
2013 Tatiana Ranis
2013 Dan Casey
2013 Grace Matthews
2012 Mike Loginoff
2012 Lia Dramen
2012 Joe Guerra
2012 Gaby Greig
2011 Naomi Fierro
2011 EJ Silvia
2011 Christina Lee
2011 Bridget Sullivan
2010 Scott Lamson
2010 Rose Shepherd
2010 Natalie Doyle
2010 Katie Marconi
2010 Brett Cde Baca
2009 Sydney Allen
2009 Georgia Silvia Johnson
2009 Casey Cremen
2008 Jack Casey
2008 Ilana Black
2008 Genine Lobo
2008 Columbus Leonard
2008 Brittany Salinas
2007 Victor Bull
2007 Sinead Doherty
2007 Matt Manteuffel
2007 Madison Kelleher
2007 Kerry Grady Balestrieri
2006 Tom Costello
2006 John Bruno
2006 Jamie Rey
2006 Hilary Lapping
2006 Connor Daly
2005 Samantha Silvia Geno
2005 Nico Mizono
2005 Hannah Brosnan
2005 Catherine Abalos
2005 Brian Holl
2004 Timothy Szarnicki
2004 Semuteh Freeman
2004 Jen Curtin
2003 Maureen O'Brien
2003 Joseph Leveroni
2003 Carolyn Thamkul
2002 Tom Espinoza
2002 Kate Nicolai
2002 Julene Veach Bruschera
2002 Christine Abalos Tsu
2002 Andres Orphanopoulos
2001 Ryan Crowley
2001 Kevin Donohoe
2001 Erin O'Brien
2001 Danielle Bisho Jones
2001 Ben Matranga
2001 Anne Gaus
2000 Stephanie Moriarty
2000 Michael Abendroth
2000 Kelli Nevin Walsh
2000 Catherine Carr Magee
1999 Chrystine Lawson Villarreal
1999 Carleton Cheng
1999 Drew Virk
1999 Steve Lee
1998 Meredith Mulhern Murphy
1998 James Murphy
1997 Michael Duffy
1997 Emily Dunn Fowler
1997 Danielle Devencenzi Cronin
1997 Brendan Fitzgibbon
1996 Patrick Cody
1996 John Antonini
1996 Fatima David
1996 Elisa Marcaletti
1996 Adrienne Cianfrocca
1995 William Olinger
1995 Devi Zinzuvadia
1995 Catherine Vollert
1994 Mark Tandoc
1994 Lizette Dolan
1994 Ann Marie Taheny
1993 Celeste Marie Splan
1993 Brian McCann
1993 Brenda Lewis
1993 Kim Bohnert
1992 Frank Mong
1992 Chris Stecher
1992 Cesar Contreras
1991 Tony Rhein
1991 Michael Mulkerrins
1991 Matthew Collopy
1991 Jeffrey Spaulding
1991 Antonio Navarro
1991 Aidan Dunne
1990 Timothy Perotti
1990 Christian Groh
1989 Rudy Gelenter
1989 Jeffrey Birkeland
1989 Bryan Spaulding
1988 Stephen Finnegan
1988 Tom Vollert
1988 Bill Rodoni
1987 Frederick Molfino
1987 Eddie Aparicio
1987 David Tognotti
1987 Andrew Broughton
1986 Tom McKeon
1986 Matthew Miller
1986 Jon Canapary
1986 Brian Tsung
1985 Sean Duffy
1985 Sherman Chan
1985 Tony Maffei
1984 Mark Orsi
1984 George Alessandria
1983 Timothy McCarthy
1983 Robert Uhrich
1983 Michael Rossetto
1982 Rob Kaprosch
1982 Louis Alessandria
1982 Kevin Barry
1982 Bartholomew Murphy
1981 Rick Ragusa
1981 Mike Candau
1981 John Marty
1981 Joe McFadden
1980 John Barbieri
1980 James McFadden
1980 Anthony Clifford
1979 John Cremen
1979 Dennis O'Neill
1978 Darren Cde Baca
1978 Chris Cesena
1977 Gregory Rocca
1977 FX Crowley
1977 Brad Levesque
1976 Rocky Papale
1976 Robert Enright
1976 John Bruno
1976 Ed Reidy
1976 Denis Squeri
1975 Edward McGovern
1975 Daniel Kelleher
1974 Edward Silvia
1973 Albert Clifford
1972 Steve Grealish
1972 Robert Mezzera
1972 Brad Tham
1971 R. Brian Matza
1971 Michael Cetinich
1971 Gary Brickley
1970 John McNulty
1970 James Tomasello
1970 David Sullivan
1969 Michael Taheny
1969 John O'Connor
1969 Gene Boscacci
1969 Charlie Krystofiak
1968 Richard Worner
1967 Michael Silvestri
1967 John Parente
1966 John Formosa
1965 Gregory Ryken
1964 William Rogers
1963 Andrew Thanos
1962 Brian Kearney
1962 Anthony DeLucchi
1961 Ronald Burke
1961 Frank McCoy
1960 Richard Hunt
1960 James Horan
1959 E. Neal McGettigan
1958 Michael Carroll
1958 John Casey
1957 Ed Rothman
1957 Donald McCann
1956 Richard Murphy
1955 Bill Hogan
1954 Frank Glynn
1953 Charles Leach
1952 Joseph Vollert
1952 Attilo Mossi
1952 Mick Kelly
1951 Denis Ragan
1950 Rick Arellano
1950 Mike Smith
1950 Dick Vance
1948 Robert Glynn
1948 Richard Hoedt
1947 Richard Harrison
1944 Ed Reidy
1943 John Scharfen
1942 Robert Johnson

Alumni Board

  • Mr. John G. Barbieri ’80
  • Mr. Anthony Cuadro ’02
  • Mr. Sean M. Duffy ’85
  • Mr. Robert A. Ennis ’82
  • Mr. Andre Ferrigno '92
  • Ms. Francesa Flaherty '05
  • John Glugoski, Esq. ’89
  • Mark Hazelwood, Esq. ’80
  • Mr. Thomas Hsieh ’83
  • Mr. Dean N. Levitt ’76
  • Timothy Lucey, Esq. ’87
  • William P. Lynch, Jr., Esq. ’62
  • Mrs. Catherine A. Carr McGee ’00
  • E. Neal McGettigan, Esq. ’59
  • Mr. Leon B. Metz III ’96
  • Ms. Camila Mize '06
  • Ms. Erin O’Brien ’01
  • Mr. Andres Orphanopolous '02
  • Mrs. Carolyn DeVoto Salcido ’03
  • Mr. Michael J. Silvestri ’67
  • Mr. Louk Stephens '92
  • Mr. David Tognotti ’87
  • Mr. Paul D. Tonelli ’76